MSI Optix MAG272CQR

MSI’nın üç temel özelliği, her türden oyun senaryosu için çekici bir spesifikasyon oluşturur.

Örneğin 165Hz yenileme hızı, daha yaygın 144Hz ekranların ötesinde bir adımdır ve bu panelde oyun oynamanın biraz daha akıcı olacağı anlamına gelir. Ayrıca, MSI’nin AMD FreeSync 2’yi desteklediğini ve bu nedenle hem AMD hem de Nvidia grafik kartlarıyla çalışacağını unutmayın.

Bu yenileme hızı uyarılarla birlikte gelir. 144 Hz’den 165 Hz’e sıçrama çok büyük değil: daha düşük rakam, oyunların büyük çoğunluğu için zaten yeterince pürüzsüz ve ikincisi yalnızca mütevazı bir gelişme sağlayacak. Bununla birlikte, rekabetçi oyuncular ve hevesli oyuncular için sorunsuz, hızlı kullanımdaki herhangi bir kazanç bir nimet olacaktır.

MSI Optix MAG272CQR 03

Bu ekrandan gerçek anlamda en iyi şekilde yararlanmak için oyunlarınızı 165 fps’ye kadar sürdürebilen bir grafik kartına sahip olduğunuzdan da emin olmanız gerekir.

Yine de 144 Hz’den hoş bir yükseltmedir ve bu MSI, piyasaya çıkan 240 Hz ekranlardan daha uygun fiyatlı bir olasılıktır – MSI’nın teknik özelliklerini bu yenileme hızında almak, burada ödediğinizden yaklaşık% 50 daha pahalıya mal olacaktır.

MSI’nın 2560 x 1440 çözünürlüğü sağlam; oyun için iyi bir gayrimenkul sağlayacak kadar yüksektir. Çözünürlük, 109 ppi yoğunluk seviyesi sunmak için 27 inç diyagonal ile birleşerek oyunların süper keskin görünmesini sağlar. Burada yalnızca 4K ekran satın alarak büyük bir gelişme elde edeceksiniz.

MSI Optix MAG272CQR 09

Üçüncü tasarım kararı, ekranın şekli ile ilgilidir. MSI, çoğu kavisli ekranın 1800R tasarımından biraz daha sıkı olan 1500R eğrisine sahiptir. Bu, MSI’nin nispeten mütevazı 27 inç diyagonal için idealdir ve konu daldırma söz konusu olduğunda daha büyük etkiye sahip olan daha belirgin bir eğri ile sonuçlanır.

Tüm bunların altında bir VA paneli oturuyor. MSI’ın VA’yı seçmesi şaşırtıcı değil: bu ekranlar, IPS ve TN ekranlarını kolayca geride bırakan kontrast sunar. Bununla birlikte, VA panelleri, özellikle TN ekranlarla karşılaştırıldığında, hareket oluşturma söz konusu olduğunda biraz daha yavaştır.

MSI Optix MAG272CQR 05

VA ekranının 1 ms’lik bir yanıt süresi vardır ve bu mükemmeldir; eSporlar için yeterince iyidir.

Dıştan bakıldığında, MSI güzel görünüyor: Akıllı, ince ayakları var ve plastik panellerinin çoğunda fırçalanmış metal bir etki yaratıyor. Arka tarafta da bir grup RGB LED var.

Yapı kalitesi makul. Bu panellerde belli bir derece paylaşılırken, MSI LAN etkinliklerine alınabilecek kadar kolayca sağlamdır. 5,9 kg ağırlığı çok ağır değildir ve monitörde bir kulaklık kancası bulunur – MSI’da hoparlör olmadığı için kullanışlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir