En İyi Kemal Sunal Filmleri

En İyi Kemal Sunal Filmleri

Yeşilçam ve Türk sineması denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi de “Kemal Sunal”dır. Oyunculuk kariyeri boyunca rol aldığı tam 87 farklı yapımla bugüne kadar isminden söz ettiren usta oyuncu “güldürürken düşündürme” eylemini de seyirciye hissettirmeden başarmıştır.
Türk sinemasında en çok güldüren oyuncular arasında yer alan Kemal Sunal’ın filmlerini bir liste yapmak ne kadar zor olsa da sizler için en beğenilen filmlerden bahsedeceğiz. Yapılan bir anket sonuçlarına göre işte Kemal Sunal’ın En İyi Filmleri listesi..

Sinema, Kemal Sunal, Filmleri
En İyi Kemal Sunal Filmleri

 

En İyi Kemal Sunal Filmleri Listesi

Çöpçüler Kralı

1977 yapım bir filmdir. Tür olarak aksiyon ve komedi türündeki filmde aynı zaman da Şener Şen ve Ayşen Gruda gibi usta oyuncularda rol almıştır. Çöpçüler Kralı filmi en çok sevilen 5. film olarak listemizde yerini alıyor.

 

Süt Kardeşler

Yapım yılı 1976 olan ve dünyaca ünlü film puanlama sitesi IMDb’den tam 9 puan alan film Gulyabani’nin kabuslarını anlatmaktadır. Süt Kardeşlerin başından geçen olaylar dizisini anlatan filmde yine bir çok usta oyuncu Kemal Sunal’a eşlik ediyor. Şener Şen, Adile Naşit ve Ayşen Gruda’nın rol aldığı Süt Kardeşler filmi en çok sevien film sıralamasında 4. film olarak karşımıza çıkıyor.

Şaban Oğlu Şaban

Yapım yılı 1977 olan komedi tarzındaki filmde Şaban ve Ramazan karakterine can veren usta oyuncu Kemal Sunal ve Halit Akçatepe aynı filmde rol alıyor. Bunun yanı sıra Şener Şen, Ayşen Gruda ve Sıtkı Akçatepe gibi isimlerde dizide usta oyuncu Kemal Sunal’a eşlik ediyor. Şaban Oğlu Şaban’da Ramazan ve Şaban’ın başına gelen olaylar dizisi heyecan ve aksiyon sahnelerine yer verirken aynı zaman da oldukça güldürüyor. Şaban Oğlu Şaban filmi listemizin 3. sırasında yer alıyor.

Tokatçı

Tokatçı, 1983 yılında çekilmiştir. Başrollerini Kemal Sunal, Ali Şen ve Şefket Altuğ’un oynadığı, yönetmenliğini Natuk Baytan’ın yaptığı Türk yapımı komedi filmdir. Köyde yaşantısını sürdüren garip Osman’ın hayatını anlatan komedi filminde en son gülen Osman oluyor. Tokatçı filmi listemizde 2. sırada bulunuyor.

Hababam Sınıfı

Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri olan Hababam Sınıfı’nın Umur Bugay tarafından senaryolaştırılmasıyla beyaz perdeye taşınan Hababam Sınıfı’nı anlatmaya gerek var mı ? Hayır tabiki de gerek yok. Türk sinemasının en büyük eserlerinden birisi olan Hababam Sınıfı, sinema sektöründe yer edinmiş Kemal Sunal ve bir çok usta oyuncuyla ünlenmiş en iyi yapımlardan birisidir. Hababam Sınıfı’nda Kemal Sunal’a eşlik eden oyuncular ise Münir Özkul, Halit Akçatepe, Adile Naşit ve daha bir çok usta oyuncu. Hababam Sınıfı serisi listemizin ilk sırasında yer alarak en iyi Kemal Sunal filmi olmuştur.

Bu güzel filmlerin yanı sıra listemizde yer almayan fakat izleyicilerin akıllarında sahne sahne kayıt altında olan Atla Gel Şaban ve Sakar Şakir‘i de unutmamak lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir