MSI RTX 3070 Gaming X Trio

GA 104 ile daha küçük amper kartların yönetim kurulu ortağı tasarımlarının lansmanı için bugün elimde MSI RTX 3070 Gaming X Trio 8GB var, MSI ayrıca 559 Euro RRP ile de sunuyor. KDV. Fiyat:% s. Ancak ticaretin daha sonra gerçekten onaylayacağı şey muhtemelen rakip grafik kartlarının mevcudiyetine ve çeşitliliğine bağlı olacaktır. Burada, daha küçük Radeon RX 6800’ün referans kartı olarak önemli ölçüde daha yüksek RRP’ye sahip olduğu AMD’yi de hatırlamalıyız. Bu yüzden heyecan verici olacak. NVIDIA bunu gerçekleştirdi, artık yönetim kurulu ortakları bundan en iyi şekilde yararlanmalı.

Intro 3

Öncelikle kullanılan GA104 yongasıyla ilgili bazı temel veriler. GeForce RTX 3070 için NVIDIA, toplam 46 SM birimini etkinleştirdi ve sonuçta toplam 5888 CUDA çekirdeği elde edildi. NVIDIA GeForce RTX 3070, CUDA çekirdeklerine ek olarak, yeni nesil RT çekirdekleri (ışın izleme), Tensor çekirdekler ve tamamen yeni SM veya akışlı çok işlemcili birimlerle donatılmıştır. Bellek açısından GeForce RTX 3070, 256-bit arayüzde 512 Gbps kümülatif bant genişliğine sahip 16 Gbps hızında 8 GB GDDR6 belleğe sahiptir.

 

Front 6

Şimdi 46 SM’yi tahmin ederseniz, daha önce bahsedilen 5888 CUDA çekirdeği sonucu. İdeal olarak ve sadece tüm birimlerin FP32 ile çalışmasına izin veriliyorsa. Bununla birlikte, GeForce RTX 3080 ile olan boşluk oldukça büyük, bu nedenle çoğu kişi şu anda bile bir GeForce RTX 3070 Ti hayal ediyor. En azından rasterleştirme için daha yüksek derecelendirilmesi gereken bir Radeon RX 6800’ün muadili olarak, böyle daha da inceltilmiş bir GA102 kesinlikle bir seçenek olacaktır, ancak bu tamamen spekülatiftir ve daha sonra yükseltilmiş RTX 3070’den daha fazla bellekle birlikte gerçekleştirilebilir. , hangi süreçte olursa olsun.

Back 5

MSI RTX 3070 Gaming X Trio 8GB

Kartın kasasına plastik hakimdir, tasarım dili MSI için tipiktir ve RTX 3080 ve 3090 Gaming X Trio’nun daha büyük modellerini temel alır. Bu aynı zamanda üç adet 92 mm fan ile gerçek boyutu da içerir. böylece yüksek ve hepsinden önemlisi uzun bir kart elde edilir.

Bottom 3

Kart, 1544 gram ağırlığıyla, 1000 gramın biraz altında olan Founders Edition’dan önemli ölçüde daha ağırdır ancak teslimat kapsamında kart için ayrı bir tutucu sunmamaktadır. 32,4 cm uzunluk Gümrük İdaresinin üst kısmında yer alır, ancak kartın kapağın üstüne takılı olduğu PCIe yuvasının üst kenarından 12,5 cm’lik devasa bir kurulum yüksekliği, eğer kasa varsa, daha kolay idare edilemez. çok küçük. Üst taraftaki komik 12 pimli Micro-Fit 3.0, 180 ° döndürülmüş iki normal 8 pimli soketle değiştirildi. Normal RGB aydınlatma sistemi üst tarafta logonun altında ve önde pervanelerin yanında LED şeritler olarak mevcuttur.

Top 3

Bir yandan, arka tarafta, eşleşen bir grafik kartı sehpasına veya braketine isteğe bağlı olarak takmak için iki dişli eklenti gösteriliyor, geri kalanı ise güzel beş ısı borusu ucu görünümüyle tamamen kapalı bir olay.

End 3

NVIDIA gibi, MSI da yuva panelinde USB C Tipi olmadan yapar. İlginç bir şekilde, AMD bu özelliği Big Navi’ye yeniden kaydedecek, ancak burada zaten bitmiş gibi görünüyor. HDMI 2.1 bağlantısı ve tabii ki mevcut üç DisplayPort eksik olmamalıdır. Büyük soğutma açıklıkları sıcak olabileceğini gösteriyor.

Slot Panel 3

BIOS’taki veriler, 20 watt artırılarak 240 watt’a çıkarılmış bir güç sınırına rağmen Founders Edition’ın biraz üzerinde. 1500 MHz tabanı ve 1830 MHz hızlandırma hızının Founders Edition değerlerinin 100 MHz üzerinde olduğunu zaten biliyoruz. Geri kalanı 1750 MHz bellek hızı ve 256-bit arayüzde 8 GB GDDR6 ile bellek genişletmesi gibi yine aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: